Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2021

Atatürk İlke ve İnkılaplarının Devamlılığını Sağlamada Türk Gençliğine Düşen Görevler Nelerdir? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Aşağıda Atatürk ilke ve inkılaplarının devamlılığını sağlamada Türk gençliğine düşen görevler nelerdir düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Atatürk’ün cumhuriyetin ilan edilmesinde ve devamında yeniliklerin köklü bir şekilde yapılmasında etkili olan ortaya koyduğu değerlerin korunmasında genç nesle oldukça büyük görevler düşmektedir. Kurucu değerler ve ilkeler sosyal alanda insanların müreffeh bir şekilde hak ve özgürlüklere sahip olarak yaşamasını sağlayan hukuki devrimlerin meydana gelmesini sağlamıştır.

Devrimlerin korunması, anlatılması, aktarılması ve öğretilmesi için genç nüfus geleceğe olan bir yatırım olarak ülkelerin, milletlerin ve devletlerin umududur. Gençlerin ilkelere sahip çıkması ve cumhuriyeti kuran değerlerin peşinden gitmesi gerekir. Bu nedenle Atatürk gençlere çok önem vermiş ve kaleme aldığı Nutuk adlı eserinin sonunda bir hitabeye yer vermiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz