Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Atatürk İle İlgilli Kompozisyon

Atatürk ile ilgili kompozisyon hakkında bilgi kısaca

Atatürk tüm dünya liderleri tarafından kabul edilen 20. yüzyılın en önemli devlet adamlarından biridir. Tarihimizdeki en yaratıcı ve düşünme gücü yüksek devlet adamıdır. Yıllar boyunca Türk gençliği ve Türk insanının kalbinde büyük bir sevgi ile yer etmiş, her zaman rahmetle anılmıştır. Atatürk hakkında sayfalarca övgü dolu yazı yazılabilir. Ancak bu yazılanların hiçbiri onu anlatmakta yeterli olmayacaktır. Onun hatırasına, kurup bizlere emanet ettiği cumhuriyete sahip çıkarak ve devletimizi en iyi yerlere getirmek için çalışarak onun yolundan ilerleyebiliriz. Bu yazıda Atatürk ile ilgili bir kompozisyona yer verdik.

Atatürk’ü gerçekten anlayabilmek, onun dünya görüşünü, fikirlerini, yeniliklerini tam anlamıyla bilmekten ve uygulamaktan geçer. Türklerin Kurtuluş Savaşı’ndan galip çıkması ve cumhuriyetin kurulması çok büyük bir olaydır. Ülkemizin her yanı düşman askerlerinin işgali altındayken her zaman bağımsızlık isteyen Türk milletini derleyip toparlayan organize eden insan Atatürk’tür. O milletimizin bağımsızlığını kaybedeceğine hiç ihtimal vermemiş ve inancı zafere dönüştüren adımların atılmasına vesile olmuştur. Türk milleti de bu mücadelesiyle tarih sayfalarındaki yerini almıştır.

Atatürk’ün devrimleri ve yenilikleri bugün birçok ülkeye örnek olmaktadır. Tam bağımsızlığını kazanamamış ülkeler için Atatürk bir ilham kaynağıdır. Diğer ülke insanları tarafından takdir toplaması da Atatürk’ün görüşlerinin ne kadar evrensel olduğunun bir ispatıdır. Her 10 Kasım’da geriye dönüp bu ülke için nelerin yapıldığını, bizlerin neler yapmakta olduğunu gözden geçirmek gerekir. Atatürk’ün bıraktığı devletimizi ancak bu şekilde daha iyi noktalara ulaştırabiliriz.

Atatürk İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz