Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2018

Atatürk İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda Atatürk İle İlgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Atatürk, kapkaranlık bir ülkenin üzerine doğan güneş demektir. Atatürk Cumhuriyetimizin kurucusu, medeniyetin ve özgürlüğün savunucu olmuş ve ileri görüşlülüğü sayesinde yok olmakta olan bir milleti küllerinden doğurtmayı başarabilmiştir.

Bugün sahip olduğumuz pek çok hak, yaşadığımız vatan hepsi Atatürk sayesinde elde edilmiştir. Atatürk olmasaydı ne bizim bu topraklarda yaşamamız ne de bugün Türk olarak varlık gösterebilmemiz mümkün olmayacaktı. Bu nedenle Atatürk tarihin görmüş olduğu en büyük liderlerden bir tanesidir. Çünkü o yokluktan bir varlık ortaya çıkarmış, tüm dünyaya eşi benzeri görülmemiş bir zaferi ilan etmiştir.

Bugün Atatürk’ü anlamayanlar, onu sevmeyenler mevcuttur. Ancak bu kişiler unutmamalıdır ki bugün bu topraklarda Türk olarak yaşıyorsak bu Atatürk sayesindedir. O tüm inançlara, tüm vicdanlara, tüm fikirlere saygılıdır; ona saygı göstermeyen kişiler öncelikle ellerini vicdanlarına koyarak onun yaşam öyküsünden bu saygıyı öğrenmelidir.

Atatürk ile İlgili Düşünce Yazısı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. cengiz dedi ki:

    hayatımı kurtardınız teşekkür ederim, tam da beklediğim gibi, Atatürk ile ilgili kompozisyon kısa ve güzel olmuş, elinize sağlık, okulun en güzel kızı olarak yazıyorum, kimse kıskanmasın. :)

  2. nur dedi ki:

    harikaaaaaa acaba daha kısa yazarmisiniz
    Teşekkürler

Yorum Yaz