Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Şubat 2021

Astronotlar Uzayda Nasıl Beslenirler

Astronotlar uzayda nasıl beslenirler hakkında bilgi kısaca

Uzaya giden astronotların uzayda yemek yapma veya ateş yakma gibi bir imkanları yoktur. Bu nedenle de farklı yöntemlerle yemek ihtiyaçlarını karşılama yoluna gidilmiştir. Ateş oksijensiz ortamda yakılamadığından ve uzayda da oksijen olmadığından ateş yakılamaz. Astronotlar da önceden hazırlanmış hazır yiyeceklerle uzaya gönderilirler.

Güneş ışığından uzak kalan astronotlar D vitamini açısından da eksik kaldıkları için yiyecekleri bol D vitamini içeren yiyeceklerden seçilir. Bu yiyecekler önceden hazırlanarak paketlenir ve yanlarında götürmeleri için hazırlanır. Bu yiyecekler uzay koşullarında yaşayan astronotlar için oldukça sağlıklı ve vitamin içeriği yüksek yiyeceklerdir. Bunun yanında sıvı içecekler de gönderilerek kusursuz bir beslenme sağlanır.

Astronotlar yediğimiz her türlü yiyeceği uzayda yiyebilirler. Önceden hazırlanan yemekler havası alınan özel steril ambalajlarla kaplanır. Bu sayede yemeklerin bozulması engellenir. Astronotlar da bu yiyecekleri tüketmeden önce mikrodalga fırınlarda ısıtarak hazır hale getirirler.

13092011_nasa2

Astronotlar Uzayda Nasıl Beslenirler Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. edanur armutlu dedi ki:

  beyendim harika

  1. Lalegül dedi ki:

   Neden doğru dürüst bişey yazmamışsın bana yardim edin uzayda teknoloji sonucunda gelişmiş aletler yada eşyalar

   1. mine dedi ki:

    Bunu yazan elleriniz dert görmesin büyük bir dertten kurtuldum süper, teşekkürler.

Yorum Yaz