Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Astronomlar Neden Gökyüzünü İncelerler?

Bu yazımızda astronomlar neden gökyüzünü incelerler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Astronomi, gök bilimi olarak bilimsel bilgilerin araştırılmasında ve bilimsel çalışmaların gerçekleşmesinde etkilidir. Astronomi ile uğraşan kişilere astronom denir. Astronomlar gökyüzünü inceler. Çünkü astronomi gökyüzünün incelenmesini ön görür.

Gök cisimlerinin bilimsel olarak araştırılması ve çalışmaların yapılması konusunda astronomi bilimsel bilgi ve teknik imkanlar oluşturmaktadır. Astronomlar gök cisimleri, gök yüzünde olduğu için gökyüzünü incelerler. Gökyüzünün incelenmesi dünyanın ve dünyaya yakın yıldız, gezegen ve uyduların hareketlerinin incelenmesinde etkili olmaktadır. Yıldızlar, gezegenler ve uydular evrendeki hareketlerinin araştırılması konusunda astronominin çalışma alanıdır. Astronomide çalışan bilim insanları astronom olarak isimlendirilir. Astronomlar bu nedenle de gökyüzünü incelemektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Yağmur dedi ki:

  ödevimi bitirdim kısa olması çok hoşuma gitti, sınıfta hep derse katılıyorum bu ödevler sayesinde teşekkürler hazırlayanın eline sağlık, bu arada astronomlar gökyüzünü incelemeye devam edin.

 2. gece dedi ki:

  Astronomların başlıca görevleri gökyüzünü incelemektir. Bunun nedeni gökyüzünde yabancı cisim olup olmadığı öğrenmek varsa bunları keşfetmek gökteki hareketleri yorumlamaktır.

  1. Anonim dedi ki:

   Cok tesekkur ederim

Yorum Yaz