Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

Astronomlar Hangi Araçları Kullanırlar?

Bu yazımızda astronomlar hangi araçları kullanırlar kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Astronomi bir bilimdir. Astronomi, gökyüzü, uzay, evren kavram ve alanlarıyla uğraşan ve araştırmalar ve incelemeler yapan bir bilimdir. Bilimsel bilginin oluşmasında astronomi tarihinin önemi büyüktür. Astronomi ile uğraşan bilim insanlarına astronom denir. Astronot ise teknik olarak uzay yolculuğu ve uzayda tamirat ve tadilat yapmaya ehliyet sahibi kişilerdir.

Astronomlar, dürbün, teleskop gibi cihazlar kullanırlar. Büyüteçler kullanır ve görüntüleme cihazları kullanır ve bakımını sağlarlar. Astronomlar, bu aletlerin kullanımını gerçekleştirmekle Astronominin gelişmesine katkı sağlarlar. Bu katkı zaman içinde teknolojinin gelişmesiyle etkisini arttırmaktadır. Teknolojinin gelişmesi, astronomiye ait aletlerin de gelişmesini sağlar. Böylece teknoloji geliştikçe bilim de gelişir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. kübra dedi ki:

  Astronomlar hangi araçları kullanır ? Ben son zamanlarda uzay bilimine acayip merak saldım. Gelecekte astronom olmayı dahi hedefliyorum. Çünkü uzayı incelemek bence müthiş keyifli bir şey.

  1. Anonim dedi ki:

   Evet bende uzay ve bilimi çok merak ediyorum ve derste bana. Astronomlar hangi araçları kullanırlar ? Diye bir soru sordular ve bende. ders zamanı .net den araştırma yaptım teşekürler ders zamanı bana çok yardımcı oldun?

   1. mehtap dedi ki:

    ödevimi bitirdim kısa olması çok hoşuma gitti, sınıfta hep derse katılıyorum bu ödevler sayesinde teşekkürler hazırlayanın eline sağlık.

Yorum Yaz