Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Askerlik Görevini Yerine Getirmek Neden Önemlidir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Askerlik Görevini Yerine Getirmek Neden Önemlidir

Askerlik, hayatı boyunca onurlu bir millet olarak yaşamış olan Türk milletinin hayatında çok önemli yer tutan bir kavramdır. Geçmişte kurulan tüm devletlerde, bugün kurulu olan Türkiye Cumhuriyeti de dahil olmak üzere askerlik her zaman kutsal sayılmıştır. Peygamber efendimiz de vatan savunmasında hayatını kaybeden kişilere ölü denilmeyeceğini, onların şehit olduğunu ve Allah katında güzel ödüllerle mükafatlandırılacaklarını bildirmiştir. Bu yüzden biz Türkler için vatan, aynı zamanda namustur ve her Türk erkeğinin namusunu koruması için vakti geldiğinde silah başına gitmesi gerekir. Çünkü Türk milleti daima bağımsız olarak yaşamış, bedeli canı pahasına da olsa başka güçlerin boyundurluğu altına girmemiştir.

Devletler, sınırları içerisinde yaşayan tüm erkek vatandaşlarına belirli bir dönemde silah eğitimi verir. Bu eğitim sayesinde kişi hem zor koşullar altında yaşamayı tecrübe eder, hem de olası bir savaş durumunda silah başına geçebilecek niteliğe sahip olur. Askerlik, sadece devlet için yapılan bir iş değildir. Aynı zamanda kişiyi zor hayat şartlarına alıştırarak gelecek hayatında da güçlü, disiplinli, ahlâklı bir birey haline gelmesini ve vatanına, milletine faydalı bir insan olmasını sağlar.

Bizler de bizlere ve bizlerin ailelerine, akrabalarına cömertçe ev sahipliği yapan bu cennet vatanı korumakla ve geliştirmekle yükümlüyüz. Bu sebepten dolayı devletin belirlediği kriterlere göre üniversite mezunu olan kişiler 6 ay, lise ve önlisans mezunu olan kişiler ise 12 ay askerlik yapmak zorundadır.

Askerlik Görevini Yerine Getirmek Neden Önemlidir Adlı Yazımızla İlgili Yorumlarınızı Yorum Kısmından Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781