Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Askerlik Durum Belgesi Nasıl Alınır (İnternetten e-Devlet) - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Askerlik Durum Belgesi Nasıl Alınır (İnternetten e-Devlet)

E Devlet Askerlik Durum Belgesi Nasıl Alınır, Online İnternetten Askerlik Durum Belgesi Nasıl Alınır Resmi Olarak Anlatalım.

E Devlet Askerlik Durum Belgesi Alma

Milli Savunma Bakanlığının yaptığı çalışmalar doğrultusunda eskiden askerlik şubelerinden alınan “Askerlik Durum Belgesi” artık e-devlet şifresi ile temin edilebilecek.

Daha önceden birçok belgeye e-devlet şifreleri ulaşan vatandaşlar bundan sonra askerlik durum belgelerine de buradan ulaşabilecek.  Askere gidip gelmiş ya da askerlikten muaf olan vatandaşlar da e-devlet şifreleri, e-imza, m-imzalardan biri ile  giriş yaparak, terhis ya da muafiyet belgelerini “Askerlik Durum Sorgulama” bölümünden rahatlıkla elde edebilecek.

Bu belgeye ulaşan adaylar sayfanın çıktısını alarak askerlik durumlarına ilişkin belgelerinde istedikleri yerde ya da devlet dairesinde rahatlıkla kullanabilecek. Belgenin verildiği kurum veya kuruluş da belgenin üstündeki barkot sayesinde belgenin geçerli olup olmadığını kolaylıkla kontrol edebilecek. Bu belgenin internet üzerinden alınması sadece askerlikle ilişiği kalmayanlar için geçerli olacak. Tecil ve diğer durumlarda ise belgenin yine askerlik şubesinden alınması gerekecek.

E Devlet Şifresi Nasıl Alınır Öğrenmek İçin Tıkla

e devlet şifresi al

İnternetten Askerlik Durum Belgesi Alma Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. yakup arslan dedi ki:

    alman vatandaşıyım ve türk vatandaşlına gecmek ıstıyorum .ama askerlık sorunum var.kalb ritim bozukluğu bel fıtığı amalıyatı gecırdım ve sag dızımde platın var.175 boy 113 kilo dayım ..benı askere alırlarmı

  2. Alparslan GÜLER dedi ki:

    selam aleyküm şimdi benim askerlik durumum normalde 1992 dogumluyum fakat tecil edip gitmemiştim açık öğretim öğrencisiydim fakat şuan durumum silik görünüyor ben açık öğretimden düz lise okusam askerlik durumum tecilli görünürmü yoksa açık ögretimden yüz yüze eğitim almak zorundamıyım bilgi verirseniz sevinirim arkadaslar teşekkür ederim hayırlı günler..

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781