Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Kasım 2020

Asker Uğurlamalarında Neler Yapılır

Ülkemizde 20 yaşını aşmış, cinsiyeti erkek olan ve fiziki durumu müsait olup da herhangi bir sağlık problemi olmayan her insan askere gitmektedir. Bu erkeklerin askere giderken okudukları bir okulun olmaması gerekmektedir. Yani şu anda eğitime devam eden biri askere çağırılmamaktadır. Ancak kişinin eğitimi tamamlandığında askerlik görevini tamamlayabilir. Peki askerlik görevi niçin yapılmalıdır? Kişi askere giderken nasıl uğurlanır? Kişi askere gitmeden önce herhangi bir kutlama yapılır mı, yapılır ise bu kutlama nasıl olur? Bu gibi soruların cevaplarına ulaşmak ya da asker uğurlamaları ile alakalı daha kapsamlı paylaşıma erişim sağlamak istiyorsanız, asker uğurlamak ile ilgili yazmış olduğumuz bu yazıya bir göz atmanızda fayda olacağını bilmenizi isteriz.

Asker kutlamaları ülkemizde geleneksel bir hale gelmiştir. Her vatandaşın askerlik görevini yerine getirmesi onun bir sorumluluğu olmaktadır. Askerlik, vatani borç olarak adlandırılır. İnsanlar vatanını korumak adına askerlik yaparlar. Askere gitmeden önce de askere gidecek olan kişinin ailesi ve diğer yakınları ile birlikte bir eğlence düzenlenir. İnsanlar bu eğlencede birbirinden farklı aktiviteler yapabilirler.

Askere gidecek olan kişi için eğlencenin yanı sıra bir de mevlüd yapılır. Bu mevlüde de yine askere gidecek olan kişinin yakınları katılır. Bu durum bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir. En son kişi askere giderken de, konvoy eşliğinde kişi gideceği yere gitmek için bineceği araca doğru uğurlanır.

Asker Uğurlamalarında Neler Yapılır Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Maddeler hâlinde, olsa daha iyi olurmuşmuşmuş hah hah hah haaaa

 2. lna dedi ki:

  sosyal ödevime okadar çok katkı sağladıki çok teşekkürler

 3. Anonim dedi ki:

  Bence çok güzel ama biraz daha kısa yazabilirdiniz.

  1. Anonim dedi ki:

   Ever
   Yazabilirdiniz

 4. rabiya dedi ki:

  Lutfen cok acil

 5. Anonim dedi ki:

  Çok işime yaradı

 6. Anonim dedi ki:

  BENİM ÇOK İŞİME YARADI

 7. feride dedi ki:

  sosyal ödevim için kullandım gerçi benim ödevim asker uğurlama törenleri nasıl yapılır kısaca olacak ama aynı kapıya çıkıyor.

Yorum Yaz