Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2022

Aşağıda Olan Kimse Düşmekten Korkmaz Kompozisyon

Aşağıda olan düşmekten korkmaz kompozisyon uzun kısa örneği

Aşağıda Olan Kimse Düşmekten Korkmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımız ile aşağıda olan düşmekten korkmaz cümlesinin açıklamasını yapacağız. Bir kişinin düşme olayından korku duyması için yüksek bir alanda bulunması şarttır. Bu duygu sadece bu hallerde oluşabilir. Yolda, alçak bir alanda olan insanın düşmekten ürkmesi için herhangi bir sebep yoktur.

Fakat bunun aksine çatıda, balkonda veya yüksek bir alanda bulunana kişinin düşme olasılığı bulunur. Bu da insanda korku duygusuna sebep olur. Alçak alanda duran kişide düşme tehlikesi oladığından korku oluşmaz. Ek olarak bu cümle ile ifade edilmek istenen şey yaşamda insanların sosyal statüleridir.

Bir insan, şirket sahibi veya nüfuzlu biri ise yani yüksek makamlarda bulunuyorsa işini kaybetme korkusu hisseder. Ancak fabrikadar işçi olarak çalışan biri sadece işini kaybetme korkusunu hisseder, makam kaybetme korkusu yoktur. Yani bir kişi ne kadar yüksek makamlarda çalışıyorsa o kişinin bulunduğu yüksek yerlerden düşme korkusu daha fazladır. Fakat bu his o insanları mevkisini kaybetmemek için daha fazla çalışıp çabalamaya iter. Yaptıkları her işte daha dikkatli adım atarlar.

Sıradan, makam sahibi olmayan bir insan düz yolda yürüyen bir insanın düşme korkusu olmadığı gibi, makamını kaybetme korkusu hissetmez.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz