Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2022

Arkadaşlık ile İlgili Deneme Örneği

Aşağıda arkadaşlık ile ilgili deneme örneği kısaca olarak ele alacağız.

Arkadaşlıklar insan hayatında önemli bir yere sahiptir. İnsanların birbirine arka çıkması arkadaşlık esasına dayanmaktadır. İnsanlar sosyal ortamlarda kendilerine arkadaş edinirler. Sosyal ilişkiler bakımından arkadaşlık en sosyal ilişkilerden biridir. Günümüzde arkadaşlık ilişkileri oldukça gelişmiştir.

İletişim ağları, grup üyelikleri sosyolojik olarak insanların kendine çizdiği alanlar ve eğitim faaliyetlerinin kendini gerçekleştirme yönünde sürdürülmesi arkadaşlık ilişkilerini doğrudan etkilemektedir. Arkadaş olmak çok kolay değildir. İnsanların his ve fikir olarak müşterek noktalarda birleşmesi gerekir.

Bir insanın dünya görüşü farklıysa farklı kişilerle arkadaş olması ve o ortamlarda bulunması oldukça zor olur. Bu nedenle insanlar arkadaşlarından doğrudan etkilenir. Sevdiği kişilerle ve kendinden bir parça bulduğu kişilerle arkadaşlık ederler.

Kişiler arkadaşlarının hayatı üzerine bir hayat yaşarlar. Sosyal çevre bu nedenle çok önemlidir. Arkadaş çevresi insanın hayatını doğrudan etkiler. Nasıl bir insan olması gerektiğini ve olunması gerektiğini arkadaş çevresi belirler. Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim derken bu kastedilmiştir.

İnsanlar arkadaşlık ilişkilerinde kendilerine en yakın gördükleri kişilerle samimiyet kurarlar. Arkadaşlık ilişkilerinin devamında da bir dostluk havası oluşur. Bu dostluğun korunması ve geliştirilmesi için de emek gerekir Samimiyet, güven, fedakarlık arkadaşlık ilişkilerinin dostluğa dönüşmesine neden olur. Bu bakımdan arkadaşlık ve dotluk farklı boyutlarda bulunmaktadır.

Arkadaşlık ile İlgili Deneme Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. şenay dedi ki:

    Arkadaşlarım benim hayatımdaki en önemli kişilerdir. Onlarla her anımı paylaşmaktan büyük zevk alırım. Onlarsız hayatım çok karanlık neşesiz olurdu valla.

Yorum Yaz