Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Arkadaşlarınız İle Aranızda Çıkan Anlaşmazlıkları Nasıl Çözüyorsunuz? Anlatınız.

Bu yazımızda arkadaşlarınız ile aranızda çıkan anlaşmazlıkları nasıl çözüyorsunuz anlatınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Arkadaşların her konuda anlaşması mümkün değildir. Bu olayların farklı insanların farklı bakış açılarından değerlendirilmesi nedeniyledir. Arkadaşlar arasında anlaşmazlıklar yaşanmaktadır.

Arkadaşlarımla aramızda anlaşmazlıklar yaşandığında ilk önce durup onları dinler ve anlamaya çalışırım. Onların bakış açılarını anlamaya ve olaylara nereden baktıklarına, neye dayanarak kanaate vardıklarına dikkat ederim. Eğer haklılık payı görürsem kendi düşüncelerimi gözden geçirir ve yanlış yaptığıma inanırım.

İnsanların düşüncelerine saygı duymak gerekir. İnsanların duruşlarına da saygı duymak gerekir. Bu nedenle farklı düşüncelere açık olmak ve değerlendirmekte ön yargısız olmak gerekir. Çünkü insanlar kani geldikleri inandıkları şeyleri dile getirirler. Aksi sahtekarlık olur. Bu nedenle anlaşmazlıklarda karşı tarafında dinlenmesi ve doğru anlaşılması, fikirlerin saygı görmesi önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ayperi dedi ki:

    Arkadaşlarım ile aramda çıkan anlaşmazlıkları konuşarak çözüyorum. Neden nasıl davrandığımı anlatıyorum onunla ilgili aklımda bir soru varsa sorup açıklama bekliyorum ve orta yolu buluyoruz bu şekilde.

Yorum Yaz