Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2020

Anneler Günü İle İlgili Yazı Kısa

Bu yazımızda anneler günü ile ilgili yazı kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Anneler, günü, yılda bir gün kutlanan ve annelerin değerinin dünya çağında anlaşılması için çabalanan bir gündür. Annelere hediyeler alınır ve anneler mutlu edilmeye çalışılır. Anneler senenin her günü mutlu olmayı hak eder.

Anneler, çocuklarını dokuz ay karnında taşıyan, her türlü eziyete, cefaya, sıkıntıya, derde, üzüntüye, kedere, eleme dayanan en kıymetli varlıklardır. Annelerin bir insanı dünyaya getirmez arzusu ve fedakarlığı, bütün annelik içgüdülerinin ötesinde olarak çok değerli ve başlı başına ödenmesi imkansız bir borçtur.

Bir anneye sahip olarak yaşamak da en büyük nimetlerdendir. Anne, şefkat bağrını evladı için daima hazır tutar. Anne, bir güven kapısıdır. Sıcacık bir yuva güvenliğinde insanı kendine getiren ve özüne döndürendir.

Annelerin hakkı ödenmez. Annelik hakkı, dünyada karşılığı olan bir hak değildir. Çünkü annenin merhameti onun fıtratında meknuz olan bir his olarak evladı için hususidir. Annelerin ya da genelde kadınların bu özelliği insanları daha iyi tanımalarına neden olur. Aslında bu bebeklerin dilinden anlama özelliğidir.

Anneler, her halin bir çaresini bulur. Anneler çözüm ve çare makineleri gibi çalışır. Zorluktan, dertten, sıkıntıdan kurtulmak isteyenler için bir limandır. Mutluluğu, sevinci, başarıyı paylaşmak için en iyi rehberdirler.

Karşılıksız, çıkarsız, duygu sömürüsüz ilişkilerin kurulmasında, insanların hayata adapte olmasında, insanların mutlu, huzurlu ve barış içinde yaşamasında annelerin rolü büyüktür. Bir anne, bütün bir toplumu ve dünyayı değiştirebilecek güçtedir.

Anneler Günü İle İlgili Yazı Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ceyda dedi ki:

  ben açıkçası beğendim, anneler günü yazısı kısa ve özenle hazırlanmış, emeği geçenlere teşekkürler, hem çok zeki hem de çalışkan biri olarak herkese öneririm. :)

 2. beyza dedi ki:

  benim şahsen hoşuma gitti, anneler günü ev ödevim hemen bitti, eline sağlık hazırlayanların. beğenmeyen varsa kesin zekasında sorun vardır.

 3. esma dedi ki:

  teşekkür ederim, tam istediğim gibi, anneler günüyle ilgili yazı kısa ve güzel olmuş, elinize sağlık, okulun en güzel kızı olarak yazıyorum, kimse kıskanmasın. :)

 4. ece dedi ki:

  emeği geçenlerin eline sağlık, anneler günüyle ilgili yazı kısa ve umduğum gibi güzel olmuş teşekkürlerimi iletiyorum sizlere, okulun en güzel ve en çalışkan öğrencisi olarak. :)

  1. Anonim dedi ki:

   evet teşemkürler

 5. sema dedi ki:

  teşekkürler çok ama fazla beğendim, anneler günüyle ilgili yazı arıyordum ben de, anlamlı ve özel olmuş, hoşça kalın :)

  1. beril dedi ki:

   teşekkür ederim, tam da beklediğim gibi, kısa ve güzel olmuş, elinize sağlık, okulun en güzel kızı olarak yazıyorum, kimse kıskanmasın. :)

 6. Nuran dedi ki:

  Bizler için hazırladığınız anneler günü ile ilgili yazı kısa olması çok işime yaradı bütün sitelerde uzun ve gereksiz yazılar paylaşılmış ama sizin hazırladığınız bu yazı harika olmuş.

Yorum Yaz