Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Kasım 2020

Anne Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda anne sevgisi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bir kadın için anne olmak, anne olduktan sonra anlaşılabilecek bir his olmakla beraber dünyada bahşedilen en büyük nimetlerden biridir. Kadın, anne olmasıyla birlikte şuuraltındaki merhamet, vicdan, acıma hisleri yeniden depreşir.

Anne, merhamet kudretini elinde bulunduran bir varlıktır. Annenin merhameti, acıma duygusu, anneyi fedakar, cefakar, hamiyetperver biri yapar. Annenin yavrusu için yapmayacağı hiçbir iş yoktur. Karnında taşımakla birlikte büyük hak sahibi olduğu yavruya, bakmakla mesul ve mükellef olmayan anne yine de yavrusu için her şeyi yapar.

Anne sevgisi, anneyle, yavru arasında tesis edilen bir hissin, davranış olgunluklarıyla birlikte şekillenmesidir. Böylece anne ve evlat ilişkisi zaman ve mekan boyutunun üstüne çıkar. Zaman ve mekanla sınırlı olmayan bu sevgi hiçbir beşeri ölçüyle tartılamaz.

Sevgi, insanın içinde olan bir şeyse, onu insanın içine koyan yaratıcıdır. Onu harekete geçiren ise annedir. Anne olmak, sevgi bağlarının oluşmasına meydana gelirken, bütün bu sevgi etrafında gelişen diğer his ve fikirler bu bağı her zaman kuvvetlendirir.

İnsanın tabiatında olan anne sevgisi, annelik duygusuyla birleşince anahtar, kilit gibi birbirini bulur. Parçalar tamamlanır. Anneler ve evlatları arasındaki bu bağın bu denli kuvvetli olması da insanidir.

Anne sevgisi, insanı hayata bağlar. İnsana hayat sevinci, mutluluğu ve huzuru verir. Bir evladın hayatındaki en mükemmel hislerin temel kaynağında annenin merhameti, sevgisi, acıması, vicdanı ve adaleti bulunmaktadır.

Anne Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Şehmus dedi ki:

  Biraz daha uzun yapın ama güzel

 2. ayfer dedi ki:

  Anne sevgisi ile ilgili kompozisyon örneğiniz çok güzel olmuş annelerimize olan sevgimiz ancak bu kadar güzel ve duygusal bir şekilde anlatılabilirdi.

  1. Anonim dedi ki:

   aynen boyle olur

Yorum Yaz