Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2022

Anne Babalarının Sözlerini Dinlemeyerek Onları Üzen Arkadaşlarınıza Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Hadislerinden Yola Çıkarak Nasıl Bir Tavsiye Verirdiniz?

Aşağıda anne babalarının sözlerini dinlemeyerek onları üzen arkadaşlarınıza Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hadislerinden yola çıkarak nasıl bir tavsiye verirdiniz kısaca olarak ele alacağız.

Anne ve babaya itaat farzdır. Her şeyden önce gelmektedir. Allah’ın rızasını kazanmak, Peygamber (a.s.)’ın rızasını kazanmak için anne ve babanın rızasını kazanmak gerekir. Bu nedenle anne ve baba sözü dinlemek gerekir. Anne ve babalar evlatlarının kötülüğünü istemez. Daima iyiliklerini ister ve menfaatlerini kollar.

Anne ve babalarının sözlerini dinlemeyenler cennet yüzü göremez. Çünkü haksız oldukları bir konuda haklı olanları dinlememeleri zulüm yapmalarına neden olur. Özellikle anne ve babaya zulmetmek de haram olan davranışlardan biridir. Anne ve babaya itaat etmeyenlerin burnunun yere sürtünmesi ile ilgili tehditler bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. muhammed emre kınc dedi ki:

    siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, kısa ve umduğum gibi güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

  2. koray dedi ki:

    Bu yazı beni o kadar mutlu etti ki anne ve babasına karşı gelen bir arkadaşım var ne desem onun yanlış yaptığını anlatamadım belki bu hadisi söylersem biraz da olsa onları üzmemesi gerektiğine ikna ederim onu.

Yorum Yaz