Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Anadolu İçin Kültür Beşiği Benzetmesi Yapılmasının Nedeni - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Anadolu İçin Kültür Beşiği Benzetmesi Yapılmasının Nedeni

 

Pek çok yerde Anadolu kültür beşiği olarak tanımlanmıştır. Bu sayfamızda Anadolu için kültür beşiği benzetmesi yapılmasının nedeni hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Anadolu, tarih boyunca önemli geçiş yolları üzerinde bulunmuş yani her zaman farklı kültürleri bir arada barındıran ev sahibi konumunda olmuştur. Anadolu’da kurulan birçok devlet bu topraklara medeniyeti ve kültürü taşımıştır. Burada kurulan devletler diğer devlet ve uluslar ile yapmış oldukları etkileşimlerde onlardan birçok şey öğrenmişlerdir. Öğrendikleri bu kültür mirasını da Anadolu’ya taşımış ve bu sayede Anadolu’nun kültürel açıdan zenginleşmesini sağlamışlardır.

Batıdan ya da Doğu’dan öğrenilen bir düşünce, bir akım ya da bir yenilik öncelikle Anadolu’ya gelmiş ve burada tıpkı bir bebek gibi büyüyerek şekillenmiş ve buradan çeşitli yerlere yayılmıştır. Anadolu’da kurulan devletler burada öğrendiklerinin ve geliştirdiklerinin yine gittikleri farklı yerlerde bilinip tanınmasını sağlamışlardır. Bu nedenle Anadolu’ya kültür beşiği benzetmesi yapılmaktadır.

Anadolu’ya Neden Kültür Beşiği Denmiştir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. alieren dedi ki:

    Çok kotu

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781