Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Ameliyat Hizmetleri Teknikeri Hakkında Bilgi - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Ameliyat Hizmetleri Teknikeri Hakkında Bilgi

Ameliyat Hizmetleri Teknikeri Bölümü, Ameliyat Hizmetleri Teknikeri Nedir

Ameliyathanede yapılacak olan ameliyatları hazırlayan, bu ameliyatların tümüne giren, ameliyathanedeki tüm cihazları kullanabilen, ameliyatı yapacak olan uzmanlara yardın eden yardımcı sağlık personeline ameliyat hizmetleri teknikeri adı verilir.

Bu bölümden mezun olan kişiler kamu sektöründe ve özel sektörde görev yapabilirler. Yaptıkları iş sürekli bol aydınlatmalı, temiz ve ilaç kokan bir ortamda uzun süre ayakta kalınarak yapılmaktadır. Başta ameliyatı yapan doktor olmak üzere ameliyata giren tüm personel ile iletişim halindedir.

Tüm sağlık personelinde olduğu gibi tam gün vardiyaya girerek ve nöbet yöntemiyle görevini yerine getirmektedir.Meslek liselerinin “Yaşlı Hizmetleri, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Acil Tıp Teknisyenliği ile İlkyardım ve Acil Bakım Teknisyenliği” bölümlerinden mezun olanlar alanından mezun olanlar Ameliyathane Hizmetleri” ön lisans programına sınavsız geçiş imkanından yararlanabilirler.

Bu bölüm mezun sayısının yetersizliği ve açılan özel hastane sayısının giderek artması gibi sebeplerle günümüzde en çok aranan mesleklerden biri haline gelmiştir. Bölümden mezun olanların iş bulma imkanı oldukça fazladır.

Ameliyat Hizmetleri Teknikeri Maaşları ve Ameliyat Hizmetleri Teknikeri Özellikleri Ne İş Yapar Konusunda Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen İletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Elif dedi ki:

    Nasıl bir bolum fikri olan var mi bende ik tercihine yazmayı düşünüyorum

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781