Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2022

Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Bölümü Hakkında Bilgi

Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Bölümü

Bölümün amacı, hastane dışında çalışacak ve acil sağlık hizmetleri yürütecek nitelikli personellerin yetişmesini sağlamaktır. Bölümde okutulan ana dersler; davranış bilimleri, anatomi, fizyoloji, acil yardım ve kurtarma çalışmalarıdır. Bölümde belli bir süre staj yapma zorunluluğu vardır.

Bu bölüm mezunları “sağlık teknikeri” unvanına sahip olur ve bu alanda çalışabilir. Sağlık teknikerleri acil durumlarda ilk müdahaleyi yapmak, hastaların hastaneye gelene kadar geçen sürede sağlık düzeylerini korumak, gerektiğinde hastayı taşımak için şöförlük yapmak gibi tecrübelere sahip olması gerekir. Bu mesleği başarıyla yürütebilmek için insan ilişkilerinde başarılı, dikkatli, sorumluluk sahibi ve yardımseverlik özelliklerinin kişilerde bulunması gerekir.

Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Bölümü ve Mesleği Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. tuğba kabaağıl dedi ki:

  lütfen beni yine bu siteden bilgilendirin.

 2. tuğba kabaağıl dedi ki:

  bu bölüme 2 yıllık MOB tan sınavsız geçiş var mı.

 3. mehmet kılıç dedi ki:

  bu bölüm bittirdim hemşirelik yapmak istıyorum yapabilirmiyim ?

  1. mstf112 dedi ki:

   Ben lise stajimi yaparken dahiliye servisinde hemşire olarak calisan ATT arkadasim vardi ama ilk ve acil yardimi bitiripte serviste hemşirelik yapan kimseyi gormedim … Bende suanda ATT yim ve kesinlikle acil ve istasyon harici bir bölümde calismayi düşünmüyorum

Yorum Yaz