Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2018

Ambalajlanmış Gıda Alırken Ürünün Etiketinde Nelere Dikkat Edersiniz?

Bu yazımızda ambalajlanmış gıda alırken ürünün etiketinde nelere dikkat edersiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bir gıdanın ambalajlanması, korunması amacıyla gerçekleşir. Bu nedenle ambalajlı ürünler koruyucu içermektedir. Özellikle yiyecek ve içecekler ambalajındaysa koruyucu madde içermektedir. Amabalajlı bütün ürünlerde yasal olarak ambalaj üzerinde bulunması gerekenler sıralanmaktadır.

Ambalajlanmış gıda alırken ürünün etiketinde dikkat edilmesi gerekenler, üretim tarihi, son kullanma tarihi, neyden üretildiği, içinde ne bulunduğu, içindeki besin değerlerinin oranları, içindeki bütün kimyasal maddeler, gıdanın ne şekilde tüketilmesi gerektiği, gıdanın korunması için yapılması gerekenler, ihtiyaç varsa pişirilme şekli de bulunmalıdır. Böylece bu tür ambalajlı ürünler satın alınabilir. Ambalajlı ürünler havayla teması olmadığı için bozulması geç gerçekleşen ürünlerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. derya dedi ki:

    beğendim süper olmuş emeğinize sağlık, kısa yazılmış istediğim gibi, bu arada sınıfın en çalışkanı benim, kıskanmayın :)

  2. idris dedi ki:

    Ambalajlanmış gıda alırken ürünün etiketinde yazan içeriğine dikkat ederim, son kullanma ve üretim tarihine dikkat ederim yerli malı olması tercih sebebim ona da dikkat ederim.

Yorum Yaz