Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2021

Allah’ın (c.c.), Kulları İçin Belirlemiş Olduğu Şeylerin Zamanı ve Yeri Gelince Tek Tek Yürürlüğe Konması, Uygulanıp Gerçekleşmesi Nedir?

Aşağıda Allah’ın (c.c.), kulları için belirlemiş olduğu şeylerin zamanı ve yeri gelince tek tek yürürlüğe konması, uygulanıp gerçekleşmesi nedir kısaca olarak ele alacağız.

İnsan hayatında yaratıcı gücün varlığına bağlı olarak bir takım olaylar insanların iradesine bağlı olarak bir takım olaylar da insanların iradesine bağlı olmadan meydana gelir. Bir takım olayların belli sonuçları olduğu gibi bir takım olayların da birden fazla sonucu olabilir.

Allah’ın kulları için belirlemiş olduğu şeylerin zamanı ve yeri gelince tek tek yürürlüğe konması, uygulanıp gerçekleşmesi kaza olarak bilinmektedir. Kaza, bir şeye hükmetmek, bir şeyin olması, meydana gelmesi anlamına gelmektedir. Kaderde her şeyin belli bir plan dahilinde mutlak olarak kaza şeklinde meydana gelmesi söz konusu olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nehir dedi ki:

    Merhaba ödev sayfası inanki dikkat çekici, 5 yıldızı hak ediyor, benim adım nehir, ben Allah’ın (c.c.), Kulları İçin Belirlemiş Olduğu Şeylerin Zamanı ve Yeri Gelince Tek Tek Yürürlüğe Konması, Uygulanıp Gerçekleşmesi Nedir? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

  2. tuğba dedi ki:

    kısa sade beğendim, Allah’ın (c.c.), Kulları İçin Belirlemiş Olduğu Şeylerin Zamanı ve Yeri Gelince Tek Tek Yürürlüğe Konması, Uygulanıp Gerçekleşmesi Nedir? ödevim vardı, Erzincan okul birincisi olarak beğendim. :)

  3. nehir dedi ki:

    kısa sade beğendim, Allah’ın (c.c.), Kulları İçin Belirlemiş Olduğu Şeylerin Zamanı ve Yeri Gelince Tek Tek Yürürlüğe Konması, Uygulanıp Gerçekleşmesi Nedir? ödevim vardı, Bingöl okul birincisi olarak beğendim. :)

Yorum Yaz