Allah Bir Daha Bu Millete İstiklal Marşı Yazdırmasın Ne Demektir

Bu sayfamızda Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın ne demektir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Türk milletinin geçmişi incelendiğinde karşımızda destan gibi Kurtuluş Savaşı bulunmaktadır. Bu savaşta atalarımız vatanı kurtarmak için eşsiz bir mücadele vermiş ve bu uğurda canlarını seve seve feda etmekten çekinmemişlerdir.

Kurtuluş Savaşı bir milletin düşman işgalinden ve esaretten kurtuluşunun hikayesidir. Bu savaşta yaşananlar tarihin tozlu sayfalarında bugün bir hikaye gibi dursa da bu günler atalarımıza büyük minnet duymamız gereken günlerdir. Onlar vatan topraklarını düşman işgalinden kurtarabilmek için yoktan var etmişler, teknolojiye karşı dişleri ve tırnakları ile savaşmışlardır. Zaferin kazanılmasının ardından ise yeni bir devlet kurulmuş ve bu yeni devletin bir İstiklal Marşının olması kararlaştırılmıştır. Yaşanan felaketlerin ve çekilen acıların unutulmaması için istiklal Marşına ihtiyaç duyulmuştur.

Tarihimizde bir daha İstiklal Marşı yazılması demek aynı acıların ve kayıpların bir kez daha yaşanması demektir. Bu nedenle aynı acıların yaşanmaması için Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın sözü söylenmiştir.

Allah Bir Daha Bu Millete İstiklal Marşı Yazdırmasın Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

9 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.