Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Kasım 2020

Algoritma Nedir Algoritma Örnekleri

Aşağıda algoritma nedir algoritma örnekleri kısaca olarak ele alacağız.

Algoritma, bir sorunun çözülmesinde belli bir amaca ulaşmak amacıyla tasarlanan yoldur. Algoritma sebep, sonuç dahilinde bazı değerlerin bazı değerlere göre sonuçlandırılması anlamına gelmektedir. Bir program dili olarak bilgisayar sistemlerinde kullanılmaktadır. Algoritma sayesinde işlemlerin daha kolay yapılması mümkün olmaktadır. Algoritmik olarak geliştirilen sistemler, işlemlerin hızlı yapılmasını sağlar.

Algoritma örnekleri not girme sistemlerinde görülmektedir. Bir not sisteminde notlandırma 0-100 arasında değişiyor ve sonuç olarak da 1-5 arasında değişiyorsa, puan aralığına göre sonuç kesin olarak belirlenir. Her değerin kendi adresi bulunmaktadır.

Algoritma, birçok alanda kullanılmaktadır. Hastane otomasyonlarında, okul otomasyonlarında, banka otomasyonlarında algoritma sistemleri kullanılmaktadır. Algoritma sistemleri bilgisayar sistemleri tarafından geliştirilmektedir. Algoritma yaygın olarak kullanılmaktadır. Algoritma sistemlerinde bilgisayar mühendisliği de öne çıkmaktadır.

Özellikle okul otomasyonlarında not girme sistemlerinde algoritma bizi yakından ilgilendirmektedir. En basit bir not girme sistemi olarak algortima sebep, sonuç ve adres bildirimi yoluna göre oluşturulmaktadır. Akış diyagramı ve metinsel algoritma olarak ikiye ayrılarak oluşan bir sistemdir.

Algoritmada emir dilinde girişler yapılmakta ve programa bir dil olarak tanımlanmaktadır. Bir işin belli bir amaca bağlı olarak gerçekleşmesinde tasarlanan yolun ne şekilde gerçekleşmesi gerektiğine program dilini bilen kişi yazdığı komutlarla meydana getirmektedir. Bu nedenle teknik alt yapı bakımından algoritma oldukça önemlidir.

Algoritma Nedir Algoritma Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. meriç dedi ki:

    Algoritma bir matematik konusu mu ? Logaritmaya benziyor onunla ilişkili bir konu olduğunu düşünüyorum. Ama yazınızı okuyunca bunun bilgisayarla alakalı bir dal olduğunu anladım.

Yorum Yaz