Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Mayıs 2019

Algılamanın Uyarıcıları Anlamlandırma Sürecinde Oluşan Algısal Değişmezlik ve Derinlik Algısına Örnek Veriniz.

Aşağıda algılamanın uyarıcıları anlamlandırma sürecinde oluşan algısal değişmezlik ve derinlik algısına örnek veriniz kısaca olarak ele alacağız.

Algılamamızı sağlayan uyarıcıları beynimiz olduğu gibi kabul eder ve bir genelleme yaparak bütünlük içinde değerlendirir. Beynimizin uyarıcılar karşısında bu şekilde davranması algılarımızın değişmezliğini ortaya koymakta ve derinlik algısının da oluşmasına neden olmaktadır.

Algısal değişmezlik olarak tren raylarının ileride birleşiyor gibi görünmesi örnek verilebilir. Bir değişmezlik olarak kabul edilen bu durum nesnelerin genelleştirilmesi ve doğrudan algılanmasıyla ilgilidir. Derinlik algısına örnek olarak iki boyutlu resimlerdeki derinliğin karmaşık hali olarak ortaya çıkmaktadır. İki boyutlu sokak resimlerinin derinliği perspektif algısından da ileri gelmektedir. Algılarımız, beynimizde gerçekleşen bir takım olaylardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tuğba dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Algılamanın Uyarıcıları Anlamlandırma Sürecinde Oluşan Algısal Değişmezlik ve Derinlik Algısına Örnek Veriniz. hemen yazdım, Kocaeli okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz