Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Temmuz 2021

Akıl Yaşta Değil Baştadır İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda akıl yaşta değil baştadır sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu söz ile ilgili kompozisyon örneğimize yer veremeye çalışacağız.

Her insan hayatı boyunca farklı gelişim evrelerinden geçmektedir. İnsanlar önce bebeklik ve çocukluk ardından da gençlik, orta yaşlılık ve yaşlılık döneminden geçmektedir. Bir insan hangi yaşta olursa olsun onun zekâsı ve bildikleri kendisini yetiştirmiş ve geliştirmiş olmasına bağlıdır.

Hayatta hiçbir zaman yaşça büyük olanın yaşça küçük olandan daha akıllı olduğunu söylemek mümkün değildir. Öyle insanlar vardır ki bu insanlar küçük yaşlardan itibaren iyi bir eğitim almış ya da eğitim alamamış olsa da kendisini bir şekilde geliştirmiştir. Bu sebeple bazen yaşı çok küçük olan bir insan, yaşça kendisinden daha büyük olan bir insandan çok daha akıllı ve bilgili olabilmektedir. Bu sebeple mantıklı davranmayı ve akılı yaşa bakarak değerlendirmemek gerekmektedir.

İnsanoğlu hayatı boyunca öğrenmeye devam etmektedir. Bazen kendimizden çok daha küçük olan insanlardan da bir şeyler öğrenebilmek mümkündür. Önemli olan yaş değil, kişinin sahip olduğu bilgidir.

Akıl Yaşta Değil Baştadır Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz