Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Akıl ve Ruh Sağlığının Sağlıklı Yaşam İçin Önemi Nedir

Akıl ve ruh sağlığının önemi nedir hakkında bilgi kısaca, Akıl ve ruh sağlığının sağlıklı yaşam için önemi nedir

İnsanların sağlıklı bir yaşam sürmesi için akıl ve ruh sağlıklarının da yerinde olması gerekmektedir, bu nedenle akıl ve ruh sağlığı çok  önemlidir. İnsanlar hayatları boyunca büyük ya da küçük problemlerle karşılaşırlar. Bu gibi durumlarda insanlar sıkıntılar yaşar, kötü zamanlar geçirebilir kendi içinde birtakım düşünceler oluşturur. Akıl ve ruh sağlığı yerinde olan bir insan zorlukların üstesinden geldikçe kendini daha güçlü hisseder. Zor durumda kaldığında atlattığı zorlukları düşünür.

Akıl ve ruh sağlığı yerinde olmayan insanlar ise gerçekleri tam olarak göremez. Bazı duygularını abartılı yaşar ve mantıklı düşünme gücünü kaybeder. İçinde bulunduğu duruma uygun tepkiler veremez. Sorunları bu şekilde içinden daha çıkılmaz bir hal alır.

Her insanın hayatında zorluklarla karşılaştığı bir dönem vardır. Akıl ve ruh sağlığı yerinde insan her zaman mutlu insan demek değildir. Her insan kendini zaman zaman üzgün ve umutsuz hissedebilir. Önemli ola durumlara uygun ve tutarlı tepkiler vermektir. Zaman içinde insan bu kötü duygulardan sıyrılmayı bilmelidir. İçinde bulunduğu duruma uyum sağlayarak zor durumları kendine en az zarar verecek şekilde atlatabilir.

Akıl ve Ruh Sağlığının Sağlıklı Yaşam İçin Önemi Nedir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Babayasta dedi ki:

    Çok güzel olmuş işime yaradı teşekkürler

  2. Anonim dedi ki:

    Evet bu yazıyı beğendim.

  3. defnee dedi ki:

    çok teşekkür ederim şimdi ödevimi burdan yapıcam

Yorum Yaz