Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Akıl Akıldan Üstündür Kompozisyon

Aşağıda akıl akıldan üstündür kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Köy yolunun bir an önce onarılması gerekiyormuş. Bu nedenle köy halkının toplanarak yardımlaşması ve hep beraber ortak bir karar alarak durumu ilçeye bildirmeleri gerekiyormuş. Bu nedenle birlikte hareket etmek gerektiğini düşünerek muhtardan akıl danışmışlar.

Muhtar, yolları ilçenin değil il idaresinin yaptığını söylemiş. Bunun için resmi bir yazışma yapılması gerektiğini ve muhtarlık yoluyla bunun gerçekleştirilmesinin daha kolay olduğunu söylemiş. Köylüler de muhtarın ilgili yazıyı yazması ve işin peşine düşmesi için ona güvenmişler.

Belediye işçileri çok geçmeden yapılması gerekli olan yol güzergahına gelmişler. Asfalt dökmeden önce yer altı zemin etüdünü yapmışlar. Köylüler de biz bunu hiç düşünmedik, demek ki bu işin belli bir usulü varmış demişler. Oradaki herkes akıl akıldan üstündür, kendi başımıza hareket etmemeliyiz, demişler.

Yolu güzelce yapan ve köylülerin isteklerini yerine getiren işçiler nihayet herkesin istediği gibi güzel ve kaliteli bir yolu ortaya koymuşlar. Köylüler de böyle bir köy yoluna sahip oldukları için çok sevinmişler. Artık diğer köylere daha kısa sürede ulaşmanın rahatlığı içinde hayatlarına devam etmişler.

Köylülerin bu çabası herkes tarafından takdirle karşılanmış. Diğer köylüler de buna vesile olan kişilere çok dualar etmişler. Köye her gelen misafir yolun çok güzel olduğunu ve köye hemen geldiklerini dile getirmişler.

Akıl Akıldan Üstündür Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yeliz dedi ki:

    selam kankiler, Akıl Akıldan Üstündür Kompozisyon yazısını ödevim için kullandım, ben çok beğendim Bayburt birincisi Yeliz olarak herkesi öptüm.

  2. sema dedi ki:

    Valla teşekkür ediyorum ödevimde işime çok yaradı elinize sağlık süpersiniz.

Yorum Yaz