Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Akıl Akıldan Üstündür Atasözü ile İlgili Hikaye Kısaca

Aşağıda akıl akıldan üstündür atasözü ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Köy yolları her zaman bozuk olurdu. Çakıl dedikleri küçük taşlardan dökerek köylerde evlerin önlerine şose oluştururlardı. Bu da köyde belli bir yol düzeni sağlardı. Bir gün köyümüzdeki yol sorunları yeniden baş gösterdi. Bir köprü yapma ihtiyacı ortaya çıktı.

Bu köprü en kadim nehrin üzerine yapılması gereken bir köprüydü. Hemen köyün muhtarına giderek ihtiyacı dile getirdik. Muhtar da bu durumun elli yıllık bir mesele olduğunu ama nehir yatağının çok yumuşak topraktan oluştuğunu söyledi. Köyün ileri gelenleri de muhtara hak verdiler.

Fakat burada nehre taşların dökülmesi ile köprü temeli oluşturulur ve ayakları sağlamlaştırılabilirdi. Muhtar da öyle bir durumda nehrin debisinin bozulacağını bazı yerlerde taşmaların meydana gelebileceğini söyledi. Bu durum benim de aklıma yatmıştır. Akıl akıldan üstündür dedik, ne kadar köprüyü yapmaya planlasak da bir türlü bunu başaramadık.

En iyisi sandalların sayısını arttırmak olacaktı. Nehrin debisinin azaldığı günlerde sandallarla karşıya geçmek daha kolay oluyordu. Bunun için muhtara yeni ve güvenli sandallar alınması ricasında bulunduk. Kendisi resmi makamlarla resmi yazışmaları yaptıktan sonra ilk etapta kırk kişilik beş sandal geldi ve köy halkının çarşı pazar görmesi daha da kolay bir hale geldi.

Akıl Akıldan Üstündür Atasözü ile İlgili Hikaye Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Elçin dedi ki:

    çok iyi ya, Selamlar sayfanız inanılmaz çok güzel, deftere geçirdim Akıl Akıldan Üstündür Atasözü ile İlgili Hikaye Kısaca ödevimi tamamladım, ben okulun en güzel ve çalışkan kızıyım desem inanın ama kıskanmayın :)

Yorum Yaz