Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Aileye Karşı Sorumluluklarımız ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda aileye karşı sorumluluklarımız ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Aile olmak, bir ve beraber olmak demektir. Toplumun en küçük birimi ailedir. Toplumun bir arada olmasını, birlik ve beraberlik içinde olmasını, barış ve huzur içinde olmasını aile sağlar. Aile iç ilişkileri ve dış ilişkileri olan bir kurumdur. Bu nedenle bir denge üzerinde varlığını korumaktadır.

Ailenin iç dengesini aile bireylerinin kendilerine ve karşısındakilere karşı sorumlulukları belirler. Aile bireylerinin ailelerine karşı sorumlulukları bulunmaktadır. Çünkü aile olmak özgür olmak anlamına gelse de kendinden önce yanındakini düşünmek anlamına da gelmektedir. Çünkü aileyi aile yapan bağlılık bu şekilde meydana gelmektedir.

Aile bireylerinin birbirine karşı olan sorumlulukları arasında ailede sevgi ve saygının oluşması, ahlaki ilkelerin korunması, ailede temsilin en doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi, birlik ve beraberliğin olması, barış ve huzur ortamının sağlanması gibi durumlar söz konusu olmaktadır.

Büyüklerden izin almadan hareket etmek örf ve adetlerde yoktur. Büyüklerin küçükleri tahakkümü altına alması da örf ve adetlerde yoktur. Bu bir dengedir ve bu dengenin korunması gerekir. Aile büyükleri himaye etme odaklı, aile küçükleri ise sevgi ortamının korunması ve saygının kaybedilmemesi odaklı hareket etmelidir.

Ailede her birey üzerine düşenleri yerine getirmelidir. Okul okuyan başarılı olmayı hedeflemelidir. Aile reisi aile geçimini sağlamalıdır. Ebeveynler aileyi korumalı, çocuklar ise aile olduklarının bilincinde olmalıdır.

Aileye Karşı Sorumluluklarımız ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. jale dedi ki:

    tam anlamıyla ödevime fazlasıyla yaradı hazırlayanlara teşekkür ediyorum

Yorum Yaz