Ailenizdeki ya da Yakın Çevrenizdeki Kişilerle Aranızda Hoşgörülü Olmayı Gerektiren Durumlar Nelerdir

Ailenizdeki ya da Yakın Çevrenizdeki Kişilerle Aranızda Hoşgörülü Olmayı Gerektiren Durumlar,  Aranızdaki ya da Yakın Çevrenizdeki Kişilerle Aranızda Hoşgörülü Olmayı Gerektiren Durumlar Nelerdir

Hoşgörü, karşımızdaki kişinin bizim istemediğimiz davranışlarda bulunması halinde bizim ona sabır gösterip tahammül edebilmemiz demektir. Ancak hoşgörü göz yumma olarak algılanmamalıdır Çünkü hoşgörü iyi niyetle yapılan bir davranıştır ve içinde bir kabullenişi barındırır.

Ailemizde ve yakın çevremizde bazen yakınlarımız bizim sevmediğimiz ya da istemediğimiz davranışlarda bulunabilir. Bununla birlikte bu kişiler günlük hayatın koşturmacası içerisinde bizim kalbimizi kıracak davranışlarda bulunabilirler. İşte bu durumlarda bizim onlara karşı hoşgörülü olmamız gerekir. Örneğin küçük kardeşimiz bizim elbisemizi giyip kirlettiğinde ya da zarar verdiğinde ona kızmamak çok güzel bir hoşgörü örneğidir.

Hoşgörü insan olmanın en büyük erdemlerinden biridir. Hoşgörülü olan kişi birçok dost kazanır ve hiçbir zaman yalnız kalmaz. Yakın çevremizdeki insanlara karşı saygılı ve hoşgörülü olarak bizim de bu erdeme sahip olabilmemiz mümkündür.

İnsan İlişkilerinde Hoşgörünün Önemi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.