Aile Sevgisi İle İlgili Hikayeler

Bu yazımızda aile sevgisi ile ilgili hikayeler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Babam, daima akşam yemeklerini hep birlikte yemeyi sever. Annem en güzel yemeklerini de herkesin evde olduğu ortak saatlerde yapar. Çünkü ablam ve ben çalışıyoruz. Annem ev işleriyle ilgileniyor ve babam günde on iki saat aralıksız çalışıyor.

 

Akşamları yemek yeme faaliyeti o kadar da küçümsenecek bir faaliyet olmaktan çıkıyor. Çünkü bütün aile bir araya ancak akşam saatlerinde gelebiliyor. Birimizi ancak akşam saatlerinde görüyoruz. Gün içinde birbirimizi özlüyoruz.

Her türlü hayat meşgalesinden uzaklaşarak yemek yemeyi bir hayatta kalma mecburiyeti olmaktan çıkartıp, sevgi paylaşma rutinine çeviriyoruz. Birbirimize hal, hatır soruyor, dertlerimizi dinliyoruz. Gündelik işler ve dünya hayatı hepimizi çok yoruyor.

Birbirimize yetişmek için akşam saatlerini kovalıyoruz. Dört kişilik bir çekirdek aileyiz. Kocaman yüreklerinde annem ve babam ablamı ve beni barındırıyor. Yüreklerini sıcaklığı, yuvamızın ısınmasını sağlıyor.

Annemi gördükçe seviniyor, babamı gördükçe mutlu oluyorum. Ablam, kardeşten çok bir sırdaş gibi benim için… Küçük bir aile olarak büyük mesuliyetler taşıyoruz. Her şeyden önce birbirimize değer veriyoruz. Birbirimizi çıkarsız seviyoruz.

Aile olmak, bir arada yaşamak, saygı ve sevgi içinde hayatı geçirerek mutlu ve huzurlu bir ortama sahip olmak en büyük nimetlerden biri bizim için… Dünya işleri bizi sosyal hayattan uzaklaştırsa da birbirimize olan sevgimiz, görmeden de birbirimizi düşünerek hareket etmemizi sağlıyor. Belki de aile olmak budur.

Aile Sevgisi İle İlgili Hikayeler Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.