Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Nisan 2021

Aile Sevgisi ile İlgili Deneme Yazısı

Bu yazımızda aile sevgisi ile ilgili deneme yazısı kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Aile bir toplumda olmazsa olmaz en önemli kurumdur. Ailenin oluşmasında akrabalık kuracak yine iki ailenin bir araya gelerek bir yakınlık tesis etmesi gerekir. Yakınlık ise ancak kalplerin birbiriyle yakınlaşması sonucunda oluşmaktadır. Aile, sıcaklığı gönülden gelen bir şeydir.

Aile sevgisi, babanın reis, ananın kucaklayıcı olmasından kaynaklanır. Baba koruyucu, anne kucaklayıcıdır. Böylece aile değerleri oluşmaktadır. Aile değerleri de toplum değerleri oluşturmaktadır. Böylece toplumun değişmesi mümkün kılınmaktadır. Aile sevgisi her şeyden önce gelmektedir.

Ailede sevgi ortamının oluşması için her şeyden evvel anne ve baba iyi anlaşabilmelidir. Anne ve babanın arasındaki yakınlık diğer aile fertlerine böylece sirayet eder. Aile bağları kuvvetlenmiş olur. Bazı şeylerin karşılıksız yapılması da aile içinde huzuru sağlamaktadır. Aile saadeti bu şekilde meydana gelmektedir.

Aile sevgisi, çocukların dünyaya gelmesiyle de pekişir. Çocuklara gösterilen merhamet ve şefkat ortamı daha da sevgi ortamı haline getirmektedir. Bu nedenle çocuk sahibi olan insanların huy değiştirmesi yaygındır. Çünkü çocuk sahibi olmak bütün sivrileri törpüleyen önemli bir katkıdır.

Aile sevgisi sayesinde toplumda da maddi ve manevi değerler yaşanır hale gelmektedir. Toplumda bir düzelme oluşmakta ve iyiye doğru bir gidiş yaşanmaktadır. Aile sevgisi sayesinde manevi gelişim süreci hızlanmaktadır.

Aile Sevgisi ile İlgili Deneme Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ceren dedi ki:

  çok iyi hazırlayanın ellerine sağlık, aile ile ilgili deneme tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

  1. Anonim dedi ki:

   Ayn bundan iyisi yok

 2. defne topal dedi ki:

  Salin cok isime yaredi

 3. sanene dedi ki:

  Çok salin çok işime yaradi

 4. sevgi dedi ki:

  çok işime yaradı teşekkür ederim

Yorum Yaz