Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ocak 2022

Aile İle İlgili Sloganlar

Bu yazımızda aile ile ilgili sloganlar kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Aile toplumu oluşturan en küçük birimdir. Geleneklerimizde aile kurmak, en kadim alışkanlıklarımız arasındadır. Bir ihtiyaçtır. Nesli devamı ve toplumun milli ve manevi olarak devamlılığı için gereklidir. Aile olmak, bir devlet kurmak kadar değerlidir.

Aile çatısı altında anne, baba ve evlatların bir arada mutlu, huzurlu ve barış içinde yaşamaları toplum düzenini etkileyen en önemli unsurdur. Toplumu şekillendiren ailedir. Alışkanlıkları, kararları, tecrübeleri bütünüyle aile belirler.

Eğitim, öğretim, adalet, merhamet, vicdan, özgürlük, saygı, sevgi gibi kavramların ilk defa ortaya çıktığı kurum ailedir. Bu nedenle anne ve babalar en iyi öğretmenden bile daha iyi öğretmenlerdir. Neslin devamı, toplumun gelişmesi ve devletin kalıcılığı için aile çok önemli bir kurumdur.

Aile olmak, iki kişinin evlenmesiyle başlayan bir süreçte akrabaların dahil olmasıyla sosyal anlamda alanın genişlemesi ve kültür dokusunun oluşması, çocukların olmasıyla geleceğe olan güven ve kaygıların artması aynı zamanda dünyaya verilen önemin ve insani değerlerin gelişmesinin başlangıç noktasıdır.

Aile ile ilgili sloganlar şu şekildedir:

*Aile bir kaledir. Onu kuşatan baba, fetheden annedir.

*Aile paylaşmaktır.

*Aile olmak birlikte hareket etmektir.

*Aile olmak değerlidir.

*Aile paha biçilemez bir değerdir.

*Aile huzur ve mutluluktur.

*Aile idare etmek, devlet idare etmek gibidir.

*Aile olmak, var olmaktır.

*Aile bütün iyiliklerin akarsu gibi aktığı bir denizdir.

 

Aile İle İlgili Sloganlar Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ahmet dedi ki:

    ödevim sonunda bitti, aile ile ilgili güzel sözler sloganlar kısa olması çok hoşuma gitti, sınıfta hep derse katılıyorum bu site sayesinde teşekkürler hazırlayanın ellerine sağlık.

  2. Hilal Üstün dedi ki:

    Aile hayatın direğidir

Yorum Yaz