Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Aile En Küçük Okuldur Sözü İle Anlatılmak İstenen Nedir

Her insan için aile kavramı çok büyük anlam ifade eder. Bu denli anlam ifade eden bir kavram olan aile içerisinde, kişi doğduğu andan itibaren birçok paylaşımda bulunur ve ailesinden çok fazla şey öğrenir. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sizin için yazmış olduğumuz bu Aile En Küçük Okuldur Sözü İle Anlatılmak İstenen Nedir adlı yazımıza bir göz atmanızda fayda olacağını bilmenizi isteriz.

Aile her insanın kimliğinin oluşmasındaki en büyük etken olmaktadır. İnsanların kişisel özellikleri ile eğitimi aile ile doğrudan ilişkilidir. Bir insanın yaşam biçimi, davranışı, düşünceleri hatta bazen hisleri bile aile içerisinde yapılan paylaşımlar ile ilgilidir.

Her insan okula giderek eğitim alır. Fakat okula gidecek yaşa gelmeden önce eğitimini evde gerçekleştirir. Evde olan samimi ortam ya da çıkarsız ilişkiler insana daima güç vermiştir. Aile içerisinde bulunan kişinin çeşitli özellikleri ailesinin onu yetiştirme şekli ile ona verdiği eğitim ile ilişkilidir. Bir insanın konuşmayı, beslenmeyi, gülmeyi, heyecan duymayı gibi durumlarını ailesinden öğrendiği bilinmektedir.

Bir insanın almış olduğu eğitim, sahip olduğu yetenekler, tavır biçimleri, konuşma şekilleri, dini, dili, ırkı gelenek ve görenekleri aile tarafından çocuğa öğretilmektedir. Kaç yaşında olursak olalım bu gün vermiş olduğumuz kararların üzerinde bile ailenin etkisi bulunmaktadır. Bu yüzden aile en küçük okuldur sözü söylenmiş bulunmaktadır.

Aile En Küçük Okuldur Sözü İle Anlatılmak İstenen Nedir Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Eren YAZICI dedi ki:

  Çok işime yaradı yalandan Allah razı olsun

  1. Eren YAZICI dedi ki:

   Yalandan değil yapandan
   Allah razı olsun

   1. Ömer faruk dedi ki:

    Saul birader teşekkür ederim

Yorum Yaz