Aile Bireylerinin Görevleri ve Birbirine Karşı Sorumlulukları
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

Aile Bireylerinin Görevleri ve Birbirine Karşı Sorumlulukları

Aile Bireylerinin Görevleri ve Birbirine Karşı Sorumlulukları hakkında bilgi.

Toplumun en küçük yapı taşı ailedir. Bir ailenin yaşam alanı ortaktır. Aile bireyleri arasında saygı ve sevgiye dayanan güçlü bir bağ olmalıdır. Ayrıca aileler kendi içlerindeki görevleri yerine getirmekle sorumludur.

Bir ailede anne ve baba en büyük sorumluluğu birlikte üstlenir. Maddi ve manevi olarak evin geçimini sağlarlar. Birlikte alın terleri ile para kazanıp eve getirirler.

Ev içerisinde de anne ve babanın sorumlulukları fazladır. Çocuklarını güler yüzlü yetiştirmelidirler. Anne ve baba birbirlerinin sözüne kanaat etmelidirler ve evdeki yemek ihtiyaçlarını karşılamalıdırlar. Birlikte ailenin namusunu da korumaktan sorumludurlar.

Çocukların da anne ve babalarına karşı sorumlulukları vardır. Fakat daha çok tüm sorumlulukları kendi geleceğini şekillendirebilmek üzeredir. Ebeveynlerinin sözünden çıkmaması gereken çocuklar bir iş sahibi olup evlenerek eve veda edesiye kadar anne ve babasından geçinir. Sonrasında evden ayrılır ve anne ve babası yaşlandığında tıpkı onların kendisine baktığı gibi o da onlara bakar ve destek olur.

indir

Aile Bireylerinin Birbirine Karşı Görev ve Sorumlulukları Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz