Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

AIDS Su Çiçeği Verem ve Çocuk Felci Hastalıkları Hakkında Bilgi

Aids su çiçeği verem ve çocuk felci hastalıkları hakkında bilgi kısaca

AIDS İle İlgili Bilgi 

AIDS hastalığı HIV virüsü ile olur. Oldukça tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalıktır. HIV virüsü alan bir insanın vücudu bu virüse karşı savaşamaz ve hastanın bağışıklık sistemi zayıflar. AIDS nedeni ile hasta birçok hastalık kapabilir, kanser hastalığının ortaya çıktığı bile görülmüştür. Hastalığın tedavisi henüz bulunamamıştır ancak DDC ve DDI gibi ilaçlar ile hasta, hastalık sürecinde bir miktar da olsa rahat edebilmektedir.

Su Çiçeği Hakkında Bilgi

Su çiçeği bulaşıcı bir hastalık olmakla birlikte 5 yaş civarındaki çocuklarda ortaya çıkmaktadır. Döküntülü bir hastalık olan su çiçeği, beraberinde baş ağrısı, halsizlik ve ateşi de getirir. Su çiçeğine karşı aşılar mevcuttur.

Verem Hakkında Bilgi

Diğer adı tüberküloz olan verem hastalığı bulaşıcı ve ölümcül bir hastalıktır. Hastalığa neden olan virüs özellikle akciğerlerde yerleşim göstermektedir. Hastalığın erken tanısı ve tedavisi hastaların kurtulma şansını yükseltmektedir.

Çocuk Felci Hastalığı Hakkında Bilgi

Çocuk felci hastalığına neden olan bir virüstür ve bulaşıcı bir hastalıktır. Baş ağrısı, halsizlik, ateş, kusma gibi belirtiler gösterir. Ayrıca boyunda ve kollarda sertlikler görülebilir. Ağız yoluyla bulaşan çocuk felcinde kas hareketini sağlayan sinir hücreleri ve beraberinde impuls iletimi hasar görür. Sinir hücrelerindeki bu zarar kalıcı olduğundan hasta felçli olabilir.

AIDS Su Çiçeği Verem ve Çocuk Felci Hastalıkları Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz