Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Temmuz 2021

Ahmet Haşim Hayatı Özet

Ahmet Haşim hayatı özet, Ahmet Haşim’in hayatı kısaca

Servet-i Fünun akımının tanınmış şairlerinden olan Ahmet Haşim ülkemizde edebiyat alanında sembolizm akımının önde gelen isimlerindendir. 1884 senesinde Bağdat’ta dünyaya gelmiştir. Ailesi ise Bağdat’ın tanınmış ve köklü ailelerindendir.

Genç yaşlarda İstanbul’a taşınmış ve Galatasaray Sultanisinde eğitimini almıştır. Bu vakitlerde de ilk şiirlerini yazmıştır.

Bunun ardından 1909 senesinde oluşan Fecri Ati topluluğuna katılmıştır ve bir çok dergide, gazetede yazıları çıkmıştır. 1911 yılında yazdığı Göl Saatleri isimli şiirleri ile ünü artmıştır. Fecri Ati topluluğunun parçalanmasının ardından politik ve edebi akımlardan uzak kalmıştır ve kendine özgü bir tarz yakalayıp şiir ve nesir anlayışında tek olmuştur.

Tanınmış şairlerimizden olan Ahmet Haşim 1933 senesinde İstanbul şehrinde vefat etmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Açelya polat ile Gözde çelik dedi ki:

  Şiirlerini çok harika çok beğeniyorum böyle devam etmeni istiyoruz…

 2. filiz dedi ki:

  elinize sağlık diyorum ve ödev kısa harika olmuş diyerek 100 puan veriyorum, okulun en güzel kızı olarak ben bile beğendim, o kadar yani. beğenmeyenlerin aklıyla zoru vardır. :)

 3. sema dedi ki:

  siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, Ahmet Haşim kimdir kısa ve umduğum gibi güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

  1. Anonim dedi ki:

   kapak bize değil sana olsun

  2. Anonim dedi ki:

   Hava atma anladik basarilisin ama bu kadar egoist olma

Yorum Yaz