Ağız ve Diş Sağlığı ile İlgili Yazı

Ağız ve Diş Sağlığı hakkında bilgi, Ağız ve Diş Sağlığı ile ilgili yazılar

Ağız ve Diş Sağlığı

Diş ve ağız sağlığı hayati önem arz eden bir konudur. Uzmanlardan alınan bilgiye göre  vücuttaki hastalıkların birçoğu , özellikle de sindirim organı ile ilgili olan hastalıkların çoğu ağız ve diş sağlığıyla ilişkilidir.Yüce Allah’ın bizlere baş ettiği organların yanı sıra Diş oldukça önemlidir. İnsan sağlığını korumada etkin rol oynar. Çünkü dişler çiğneme organıdır. Eğer yiyecekler güzel bir şekilde çiğnenirse sindirim organı sağlıklı ve doğal çalışmasını sürdürür.

Etrafındaki birçok insanı etkileyen hastalıkların biri ağız kokusudur. Bazen çok çekilmez bir hal alan ağız kokusu, ağız ve diş sağlığına dikkat edilmediğinin göstergesidir. Bu sorun tüketilen yiyeceklerin diş ve diş etlerinin arasında kalmasından meydana gelir.

Diş ve diş etlerini yok eden pyorrhea hastalığının, kalp hastalığı gibi birçok hastalığın nedeni de diş ve ağız sağlığına gereken önemi göstermemekten meydana gelir. İnsanlar her yemek yedikten sonra ağzını yıkamalı, dişlerini fırçalamalı, ağzını tuzlu suyla çalkalamalıdır. Bunları uygulayan kişilerin ağız, diş ve boğaz sağlığı uzun yıllar hatta ömrünün sonuna kadar dahi yerinde olacaktır. Böylelikle sağlını geri kazanmak için harcanacak paralarda insanların cebinde kalmış olacaktır.

Ağız ve Diş Sağlığı İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

18 yorum

  1. guzekmıs bende beyendım gokçe bakiogluyu tanıyan varmı ?hacunumana gıdıyo 5 /H gıdıyo benım yazımı okuduysa yarın okulda soyle desın bararak nereye gıdıyorsun? bara bara bara kafandaki ne ? bere bere bere

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.