Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2018

Ağaçların Kesilmesi Nelere Yol Açar

Dünyamız da tıpkı biz insanlar gibidir. Dengesi bozulduğunda, olması gereken olaylar olmadığında dünyamız nefes alamaz ve kötü bir hal alır. Dünyamızın nefes almasını sağlayan organları vazifesini gören ağların kesilmesinin zararları konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

 

sevgiagaciOksijen kaynaklarımız olan ağaçlar aynı zamanda endüstriyel olarak bir çok alanda kullanılan bir ham maddedir. Çevremizi ve doğal ortamları güzel hale getiren eşsiz birer varlık olan ağaçlar, aynı zamanda doğada bir çok canlının doğal yaşam alanlarını da oluşturmaktadır.

Saymakla bitmeyen bir çok faydası olan ağaçların günümüzde ise hızla kesildiğine defalarca kez şahit olmaktayız bu durum ise aslında gün geçtikçe dünyanın sonunu getirmektedir. Eğer bu hızla ağaçlar kesilmeye devam edilirse dünya bir felakete sürüklenmektedir.

Ağaçların kesilmesiyle birlikte dünyada oksijen oranı da düşmektedir bu da insanların ve diğer canlıların sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Ayrıca canlılar için doğal yaşam alanı olan ağaçlar kesildiğinde canlılar da evsiz kalmaktadır. Bununla birlikte heyelan gibi doğal afetlere de temel hazırlanmış olur.

Ağaçların Kesilmesinin Sonuçları Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Viyan dedi ki:

    Ben bu site yi çok sevdim öğretmenim ban a afferin Dior beni derslerime çok yardimci oluyor bu site muhteşem yaaa bayildìm😃😃😃😃😃😃😃😃😄😄😃😯

  2. evrim dedi ki:

    çok yararlı ama adınız lazmı kaynakça bölümü için

  3. evrim dedi ki:

    adınız neydi kaynakça yapmam lazım

Yorum Yaz