Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Ağaç Yaşken Eğilir Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Ağustos 2022

Ağaç Yaşken Eğilir Kompozisyon

Ağaç Yaşken Eğilir Sözünün Anlamı, Ağaç Yaşken Eğilir Kompozisyon

Her işi öğrenmenin belirli bir zamanı vardır ancak bir kişiye öğretilmek istenen şeyler özellikle çocukluk döneminde en iyi şekilde öğretilir. Bir çocuk küçük yaşlarda öğrendiği şey üzerinde yoğunlaşırsa hem öğrenme daha çabuk gerçekleşecek hem de öğrenilenlereler ilerleyen yaşlarda pekiştirilerek öğrenme daha kalıcı hale gelecektir.

Yaşı ilerlemiş olan bir kişiye bir şey öğretmek çok zordur. Çünkü ilerleyen yaşlarda hem kişinin öğrenme kapasitesi yavaşlamakta hem de geçmiş öğrenilenler sonraki öğrenilecekleri olumsuz etkilemektedir. Bir insanın zihninin en açık olduğu dönem çocukluk yaşlarıdır. Çocuk bu yaşlarda boş bir levha gibidir ve ne öğretilirse onu zihnine kaydeder. Bu nedenle küçük yaşlarda öğrenilenler çok daha etkili ve kalıcı olmaktadır.

Bir meslek ya da iş öğretiminde en etkili zaman olarak çocuğun herhangi bir şey bilmediği ve zihninin açık olduğu dönem olan küçük yaşlar tercih edilmelidir. bu yaşlarda öğrenilenler çok daha verimli ve kalıcı olmaktadır. nasıl kuru bir ağaç bükülemeyip kırılırsa yetişkin bir insanın da şekle girmesi o derce zor olmaktadır.

Ağaç Yaşken Eğilir Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781