Ağaç Ne Kadar Uzasa Göğe Değmez Anlamı

İnsanların günlük hayatta göstermiş olduğu hal ve hareketlerini karşılayan ve günümüzde sıkça kullanılan bir çok atasözü vardır. Ağaç ne kadar uzasa göğe değmez atasözünün anlamı atasözü de bunlardan birisidir.

agacİnsanlar günlük yaşamlarında kariyerleri konusunda kendilerine bir hedef belirlerler ve bu hedef peşinde de ellerinden geleni yaparak çalışırlar. Bu kişilerin amacı yükselmek, toplumda saygı gören bir insan olmak ve yaşam standartlarını yükseltmektir. Kimi insanlar yükseldikçe kendilerini farklı görürler ve tabir-i caizse insanlara tepeden bakmaya başlarlar kimi insanlar ise ne kadar önemli mevkilere gelirlerse gelsinler kendilerini diğer insanlar gibi görürler ve kimseye böbürlenmezler, havalı davranmazlar ve kimseye yüksekten bakmazlar.

İnsanlar ne kadar iyi yerlere gelirlerse gelsinler ne kadar yükselirler ise yükselsinler bir bir noktada dururlar ve daha yükselemezler. Bu durumdaki insanlar için de “Ağaç ne kadar uzasa göğe değmez.” atasözü günlük hayatta sıkça kullanılır.

Ağaç Ne Kadar Uzarsa Uzasın Göğe Değmez Anlamı Konusunda Sizlere Yaptığımız Açıklamalar Hakkında Yorum Kısmından Hemen Bize Yorumlarınızı Yazın. 

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.