Ağaç İşleri Bölümü Hakkında Bilgi

Ağaç İşleri Bölümü Nedir

Bölümün amacı, ormancılık ve orman ürünleri sahasında uzman personel yetiştirmektir. Nitelikli personel, ormacılık alanında ülkemizin ekonomik kalkınmasını yükseltecektir.

Bölümde okutulan ana dersler matematik, biyoloji, işletme, ağaç teknolojileri ve ağaç işleme makineleri dersleridir.

Bölümden mezun olanlar “ağaç işleri teknikeri” unvanına sahip olur. Bu unvanla ağaç işleri mühendislerinin yanında yardımcı personel olarak çalışabilir. Ormancılık endüstrisinde çalışan bir fabrikada uzman memur olarak çalışabilir. Ağaç ekim-biçim, kurutma, parkeleme, kontrplak üretimi gibi alanlarda pazarlama, üretim ve satış departmanlarının hepsinde görev alabilir. Bunun yanı sıra ormancılık alanında kendi işlerini de kurabilirler.

Ağaç İşleri Bölümü ve Mesleği Hakkında Yorum ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen İletebilirsiniz.

2 yorum

  1. YORUMU OKUYAN ARKADAŞLAR BENİM YORUMUM OKUYAN VE VARSA BİLGİLERİ BENİ AYDINLATSINLAR İNİNIN MEMMUN OLACAM İSTERLERSE MAİL ATSINLAR İSTERLERSE TELEFONLA ARASINLAR MEMMUN OLURUM. 05313004432 BEKLİYORUM

  2. MESLEK LİSESİ AĞAÇ İŞLERİ MOBİLYA BÖLÜMÜ MEZUNUYUM. KAMUDA ÇALIŞYORUM.BU YIL LGS YE GİRDİM,BARAJI GEÇEMEDİM.TEKRAR YATAY GEÇİŞ OLARAK OKULUNUZA GEÇİŞ KAYIT YAPTIRABİLİR MİYİM, BÖYLE BİR AVANTAJIM VAR MIDIR? NE YAPMAM GEREKİR BİLGİLİRİNİZİ BEKLİYORUM. İYİ GÜNLER..

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.