Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021

Affetmek ve Unutmak İyi İnsanların İntikamıdır Sözünün Anlamı

Bu sayfamızda affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu söz ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

İnsan hayatında zaman zaman kötülükler ve kendisine yapılan haksızlıklar ile karşılaşabilir. Bu durum insan olmak açısından incelendiğinde oldukça normal bir durumdur ve kaçınılamaz. Burada önemli olan ise haksızlıklar karşısında kişinin nasıl davrandığıdır.

Bize yapılan bir kötülük bizim elimizde değildir. Ancak bu kötülüğe verilecek olan cevap tamamen bizim elimizdedir. Bir insan kötülüğe kötülük ile cevap verdiğinde sorunlar büyüyecek ve belki de içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Oysaki insan kendisine yapılan kötülükleri affettiğinde ve zamanla unuttuğunda yapılan kötülük eskide kalacak ve hayat normal seyrinde sürmeye devam edecektir.

Hiçbir insan kötülüğe kötülük ile cevap vermemelidir. Aksi halde toplum yaşanmaz bir hal alacak ve bireyler çok fazla zarar görecektir. Önemli olan olaylara mantıklı yaklaşmak ve insanları olduğu gibi kabul ederek onları affetmektir.

Affetmek ve Unutmak İyi İnsanların İntikamıdır Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Gülnaz dedi ki:

    Bence insanin erdemi affettiği zaman belli olur . Bu sayede
    haksızlığı yapan kişinin seviyesine düşmemiş olur

Yorum Yaz