Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2018

Afet Eğitimi Hazırlık Günü İle İlgili Yazı

Afet Eğitimi Hazırlık Günü Hakkında Bilgi, Afet Eğitimi Hazırlık Günü İle İlgili Yazılar

Afet Eğitimi Hazırlık Günü

 (12 Kasım)

Yurdumuzda her yıl 12 Kasım gününün Afet Eğitimi Hazırlık Günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir. Afet eğitimi hazırlık gü­nünün amacı; okullarda öğrencileri doğal afetlerden ve doğal olmayan afetlerden doğabilecek tehlikelere ve risklere karşı uyarmaktır. Ayrıca olası tehlike ve risklerin olumsuz etkilerinin eğer olanak varsa nasıl önleneceğinin, olanağı yoksa etkilerini azalt­manın yollarının öğretilmesidir, Afetlerden korunma, olası afetler­den en az zararla çıkabilmenin yolları hakkında bilgiler vermektir. Afet eğitimi hazırlık gününde, okullarda günün amacına uygun çalışmalar yapılır. Yazılar, şiirler okunur. Fotoğraf ve resim sergileri açılır. Film ve slayt gösterileri düzenlenir. Konuyla ilgili uzmanlar davet edilerek konferanslar düzenlenir.

afet-egitimi-hazirlik-gunu

Afet; insanlarda fiziksel, maddi ve sosyal kayıplara neden olan, günlük çalışma düzenini bozan, insanın çalışmalarını kesinti­ye uğratan ve toplumları etkileyen doğal, teknolojik ve insan kaynaklı olaylar, şeklinde tanımlanabilir, Afet, diye tanımlanabi­lecek bir olay, mevcut imkanlarla altından kalkamayacağımız kadar büyüktür.

Toplumun afetlere karşı önlem alma kültürünün oluşması, bi­reysel davranış değişikliğini de güçlendirecektir. Bu ise afetler kar­şısında hem maddi, hem de manevi zararlarımızı en aza indire­cektir.

Afet Eğitimi Hazırlık Günü ile ilgili yazı ve Afet Eğitimi Hazırlık Günü ile ilgili bilgi hakkında yorumlarınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Esma dedi ki:

  Sizi sevdim

 2. Anonim dedi ki:

  Tşk ederim yapans

 3. Adınız ... dedi ki:

  tesekkurler işime yaradı ödev için.

 4. Harun dedi ki:

  evet100aldım

 5. sena dedi ki:

  çok yardımcı oldu teşekkürler

 6. HİCRAN dedi ki:

  çok güzeldi saolun

 7. Kerem dedi ki:

  Çok teşekkürler.

Yorum Yaz