Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2021

Adile Naşit Kimdir

Adile Naşit Hayatı kısaca bilgi verelim istedik, Adile Naşit Kimdir

Türk sinemasının önemli kadın oyuncularından Adile Naşit 1930 yılında İstanbul’da doğdu. İlk oyunculuk deneyimini 1947 yılında Seyfi Havaeri’nin Yara filmiyle yaşadı. Ancak 70’lerden sonra oynadığı filmlerle ün kazanmıştır. 1976’da İşte Hayat filmindeki rolüyle Antalya Altın Portaka Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. 1978 yılında uluslararası müzikal ve gösterilerde oynadı. Yine bu yıllarda Hababam Sınıfı film serisinde oynadığı Hafize Ana karakteriyle milyonların beğenisini kazandı. Ertem Eğilmez ve Kartal Tibet filmlerinde rol aldı.

Bir filmde canlandırdığı karakterle 1985 yılında Türkiye’de yılın annesi ünvanını aldı. Kendine has oyunculuğu ve kahkahasıyla herkesin sevdiği bir oyuncu haline geldi.

Tek oğlu olan Ahmet’i henüz on altı yaşında kaybedince çocuk sevgisini diğer çocuklarda giderdi. TRT’de yayınlanan Uykudan Önce isimli masal programında masallar anlattı. Anlattığı masallarda kullandığı üslupla çocukların masalcı teyzesi olarak seksenli yılların çocuklarının en sevdiği isim oldu.

adile naşit

Adile Naşit Hayatı Hakkında Düşüncelerinizi Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz