Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Aralık 2021

Açıköğretim Sınav Tarihleri 2014 AÖF

Yeni Açıköğretim Sınav Tarihleri Açıklandı

AÖF Bahar Dönemi sınav tarihleri 2014 EKPSS’nin tarihinin değişmesiyle birlikte bu seferde o tarihte açıköğretim sınavlarının olduğunu bilgisine değinmiştik. Bunun ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bu sorunu ortadan kaldırmak için iş başına geçti ve Anadolu Üniversitesi yetkilileriyle anlaşarak açıköğretim ara sınav tarihlerini başka güne aldırdı.

AÖF Sınav Tarihleri

ÖSYM’nin son duyurusuna bakılarak 27 Nisan 2014 tarihinde yapılmasında karar kılınan 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın yapıalcağı günde bir de Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sınavlarının olduğunun bilgisi bağlamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı konuya el koydu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, anında Anadolu Üniversitesi ile anlaşma isteminde bulundu ve sonucunda Açıköğretim sınavları başka bir güne ertelendi.

2014 senesinde kamu kurum ve kuruluşlarına çok sayıda engelli personel ataması gerçekleştirmek istemiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ÖSYM uzlaşarak Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihini 31 Ağustos 2014’ten 27 Nisan 2014 tarihine almıştı. 27 Nisan 2014 tarihinde son karar kılınan sınavın bu sfeerde o günde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sınavlarının olduğunu saptandı. Bu bilginin alındığı andan itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Anadolu Üniversitesi ile iletişim kurarak 2018 2019 Öğretim Yılı Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi Ara Sınav tarihlerini 27 Nisan tarihinden 19 – 20 Nisan 2014 tarihlerine çekilmesini sağladı.

Bu bağlamda artık 2014-EKPSS’nin 27 Nisan 2014’te yapılmasına hiçbir mani kalmadı ve sınav tarihi netleşti. 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına dair hususlara; ÖSYM İnternet Adresi olan http://www.osym.gov.tr/ ‘dan ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü İnternet Adresi olan http://www.eyh.gov.tr’dan ulaşabilirsiniz.

AÖF 2018 2019 Kayıt Tarihleri Hakkında Aşağıdan Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz