Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Açık Oturum Nedir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Açık Oturum Nedir

Bu sayfamızda açık oturum nedir sorusunun cevabını vererek açık oturumun özellikleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Değişik görüşlere sahip, alanında uzman konuşmacıların, belirlenen güncel bir konu hakkında dinleyici ve seyircilerin önünde, bir başkanın yönetiminde yaptıkları tartışmaya denir. Açık oturumda genellikle güncel konular seçilmektedir. Bir başkanın yönetimindeki açık oturum; Bir salonda, televizyonda ya da radyoda gerçekleştirilebilir. Başkan konuyu belirttikten sonra, Açık oturuma katılan konuşmacıları tanıtır. Tartışma sırasında konuşmacılara sıra ile söz vermektedir. Bu aşamada sürelerin eşit olmasına özen göstermektedir.

Konuşmacıların gereksiz söz söylemekten, konuyu dağıtmadan kendilerine tanınan süre içerisinde görüş ve düşüncelerini dile getirmeleri gerekmektedir. Konuşmacılar konuşma sırasında muhataba saygı duymalı, görgü ve nezaket kurallarını elden bırakmamalıdır. Açık oturum ve konuşmacıların süresi ele alınan konuya göre değişiklik gösterebilmektedir. Başkan konuşmacılara sorular sorabilir, konuşmacının söyledikleri ile ilgili ayrıntılı bilgi isteyebilir. Oturumun sonunda başkan, konuşmacıların söylediklerinin kısa bir özetini yaparak oturumu kapatır.

Açık Oturum Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781