Acele Bir Ağaçtır Meyvesi Pişmanlık Hikayesi

Acele bir ağaçtır meyvesi pişmanlık anlamı, acele bir ağaçtır meyvesi pişmanlık atasözünün hikayesi konularındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Acele etmek çoğumuzun her gün yaptığı yanlış bir davranıştır. Özellikle insanlar bu durumun farkında olup kendilerine engel olmak isteseler de bunu engelleyemezler. Ancak her insan acele yaptığı işin hatalarını telafi etmenin daha uzun zaman alacağını, kimi zaman ise telafisi olmayacağını bilmektedir.

Acele giden ecele gider diye bir atasözümüz vardır. Bu söz ile anlatılmak istenen acele davranışların insanı yanlışlara sürükleyeceğidir. Evinde yemeği varken aceleci davranan bir kadın yemeğini unutarak çok büyük problemlere neden olabilir. Bunun sonucunda pişmanlık duysa da gidenler geri gelmeyecektir. Bu örnekten de acele bir ağaçtır meyvesi pişmanlık sözünün anlamını kavrayabiliriz.

Pişmanlıklar insanı yıkıma sürükleyen, onları kahreden durumlardır. Bundan ötürüdür ki pişmanlıklarımızı azaltabilmek adına işlerimizde aceleci olmak yerine daha sabırlı davranmalıyız. Geç olsun güç olmasın sözünü asla aklımızdan çıkarmamalıyız.

Acele bir ağaçtır meyvesi pişmanlık hikayesi konusundaki yorumlarınızı sitemizde paylaşabilirsiniz.

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.