Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mayıs 2022

Abanın Kadri Yağmurda Bilinir Atasözü ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda abanın kadri yağmurda bilinir atasözü ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Bazı şeylerin değerini bilmek için doğru zamanın gelmesi gerekir. İnsan hayatında her şey belli bir düzende gitmez. Bu düzensizlik hali hayatın her alanında olabilir. Bu nedenle plan kurmak, program yapmak her zaman çözüm olmayabilir. Bazı şeylerin varlığı bazı şeylerin yokluğunda, bazı şeylerin yokluğu bazı şeylerin varlığında daha iyi anlaşılmaktadır.

Meşguliyet gelmeden boş vaktin kıymetini bilmek gerekir. Hastalık gelmeden sağlığın kıymetini bilmek gerekir. İhtiyarlık gelmeden, gençliğin kıymetini bilmek gerekir. Ölüm gelmeden hayatın kıymetinin bilinmesi gerekir. Bazı zorluklar kolaylıkların olduğu zamanı aramamıza neden olur. Bunun tam tersi de olabilir.

Bir çobanın hayatında aba onu bütün zorluklardan koruyan bir sığınaktır. Yağmurdan, çamurdan, soğuktan çobanı aba korur. Bu nedenle ancak kıymeti ona ihtiyaç olduğu anda anlaşılır. Bu nedenle ihtiyarlar genç, hastalar sağlıklı olmak ister. Meşguliyeti olanlar ise sürekli boş zaman ararlar. Bazı şeylerin kıymeti ancak doğru bir zaman geldiğinde anlaşılabilir.

Kadir kıymet bilmek insan hayatında çok önemlidir. İnsanların kadir kıymet bilmesi toplumda birlik ve beraberlik sağlanması için gereklidir. Barış, mutluluk ve huzur için önemlidir. Kadir kıymet bilmek de bir erdemdir. Bu erdeme sahip olmak insanı yüceltir. Pişmanlıkların önüne geçilmesini sağlar.

Abanın Kadri Yağmurda Bilinir Atasözü ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sametburak dedi ki:

    çok iyi hazırlayanın ellerine sağlık, abanın kadri yağmurda bilinir kompozisyon kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

Yorum Yaz