Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Aralık 2021

A Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda A harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoçeşitlilik, iklim, bitki örtüsü, yeryüzü şekilleri düzleminde çeşitliliğini kazanmaktadır. Önemli doğal bariyerler sayesinde türlerin farklılaşmasıyla farklı özelliklere sahip hayvanlar bulunmaktadır. Ekosistemler içinde belli habitatlarda belli popülasyonlara sahip hayvanlar bulunur.

 

 

A harfiyle başlayan hayvanlar şu şekildedir:

Akrep: Örümceğimsiler sınıfının Scorpiones takımını oluşturan genellikle sıcak iklimlerde hayat alanı bulan bir canlı olarak eklembacaklı olarak bilinir. Zehir iğnesi bulunan, kıvrık bir vücuda ve kitinden bir vücut tabakasına sahiptir.

 

Antilop: Bovidae familyasına mensuptur. Otobur bir hayvandır. Çift tırnaklı ve geviş getirir. Sürü hallinde yaşar. Düzlük alanlarda göçebe olarak yaşar. Günümüzde bahar aylarında zıplayarak dolaşmaları sevinç gösterisi olarak algılanmaktadır.

 

Arı: Zar kanatlılar sınıfına ait Apoidea familyasındandır. Çiçeklerden topladığı polenlerle bal üretir. Kovanlarda yaşarlar. 1 kg bal için 8 kg bal tüketirler.

 

Aslan: Kedigillerdendir. Panthera familyasının bir üyesidir. Kan kokusunu 20 kilometreden alarak otobur olarak avlanır ve beslenir. Sabahın ilk saatlerinde beslenir ve günde yirmi saat dinlenir. En güçlü hayvanlardan biridir. Aile olarak bölge seçip yaşar.

 

At: Atgiller familyasının bir üyesidir. Otobur ve memeli bir hayvandır. Vahşi ortamında doğal olarak yaşasa da evcilleştirilmiştir. Tek tırnaklıdır. Ayakta uyur. Kasları laktik asit biriktirmediği için yorulmaz. Tay, kısrak olarak hayata başlar.

 

Ayı: Hepçiller familyasına ait bir hayvandır. İri yapılı ve kısa bacaklıdır. Kış uykusuna yatar. Otçul ve etçil olarak beslenir. Dağ yamaçlarında yaşar. Avlanarak beslenmesinde deniz ürünleri üzerinde etkisi büyüktür.

A Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. derya dedi ki:

    İsim şehir hayvan oyununda lazım oluyor sağ olun. Oh ayılar ne kadar rahat bir kış uykusuna uyuyor bir daha aylarca kalkmıyor yazık bize.

Yorum Yaz