9 Ocak 2012 Pazartesi Hava Durumu İllere Göre Hava Nasıl Olacak

Sıcaklık düşüyor, kar geliyor Haritalı

Sıcaklıklar Birden Düşüyor Kar Tüm Yurtta Etkili  – 9 Ocak Pazartesi İçin Tüm Yurtta Hava Durumu

Hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Hangi yerler için için karlakarışık yağmur ve kar uyarısı var?

Yurdun büyük bölümünde etkili olacak yağışlar, kıyılarda ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer bölgelerde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, yurdun büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların; Doğu Akdeniz ile Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar kıyılarda ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer bölgelerde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

Hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle güneyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara’nın doğusu ile Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

Ankara’da Kar Yağışı Bekleniyor!

Beklendiği Yer Ankara’da bugün (Pazar) yağmur şeklinde görülen yağışın gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği ve yarın (Pazartesi) öğle saatlerine kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

Adıyaman, Elazığ, Tunceli, Bingöl Çevrelerinde Kuvvetli Karla Karışık Yağmur ve Kar Yağış!

Beklendiği Yer Adıyaman, Elazığ, Tunceli, Bingöl çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı beklenmektedir.

Antalya’nın Doğu İlçeleri ile Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatayçevrelerinde Kuvvetli Yağış

Beklendiği Yer Antalya’nın Doğu İlçeleri (Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş, Manavgat, Serik, Akseki, İbradı) ile Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatayçevreleri.

Yağışların; Doğu Akdeniz ile Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, taşkın,ulaşımda aksamalar, vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esecek.(7)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur zamanla karla karışık yağmurlu.(6)

İZMİR: Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı.(10)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, il genelinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(13)

ANTALYA: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.(13)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu.(17)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Buzlanma ve don olayı bekleniyor.(0)

VAN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı.(5)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı.(7)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Bursaçevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esecek.

EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esecek.

AKDENİZ: Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz’ de kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Göller yöresi ile bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batı çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yağmur zamanla karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur, iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Samsun, Tokat, Amasya ve Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Çorum çevreleri ile yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve batısının aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Haritalı Hava Durumu

blank

blank

blank

blank

Hava Durumu 9 Ocak 2012 Pazartesi , İstanbul Ankara İstanbul İzmir Adana Hava Durumu Nasıl Olacak 9 Ocak 2012 , 9 Ocak 2012 Haritalı Tüm Yurtta Hava Sıcaklığı Durumu nasıl , Kar Yağışı Olan Beklenen İller 9 Ocak 2012 , Nerelerde Hava Nasıl Olacak 9 Ocak Pazartesi

ANKA – 8 Ocak 2012

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.